Choď na obsah Choď na menu
 


triceps

2. 1. 2010

Francúzky tlak

Hlavné zapojené svaly: Triceps
Ďalšie zapojené svaly: Žiadne
Príslušenstvo: EZ tyč alebo rovná tyčĽahnite si na rovnú lavičku a uchopte EZ tyč alebo rovnú tyč na šírku dlaní 20-25 cm od seba. Vo východzej pozícii máte ruky vystreté priamo nad telom. Ruky zo záťažou ohýnate len v lakťoch. Záťaž smeruje pri spúšťaní priamo nad Vaše čelo, kde meníte smer a tlačíte činku pomaly naspäť. Začiatočníkom odporúčame prvé cviky zvládať s minimálnou záťažou pre nacvičenie správnej techniky cviku.

Kliky na lavičke

Hlavné zapojené svaly: Triceps
Ďalšie zapojené svaly: Žiadne
Príslušenstvo: Vlastná váha, Lavička


Na prevedenia tohto cviku potrebujete dve rovné lavičky vzdialené od seba na dĺžku Vašich nôh. Sadnite si zo strany na jednu z lavičiek a chyťte sa dlaňami pri tele jej okrajov. Vyložte si nohy na druhú lavičku oproti tak, že Vaše telo ostane visieť nad zemou opreté len o dlane a chodidlá. Z východzej pozícii spúšťajte vaše telo dole pričom lakte smerujú za chrbát. Keď sú lakte vo výške ramien (neprekračujte medzi telom a rukou uhol : 90 stupňov) dvíhajte Vaše telo z konečnej pozícii naspäť vystieraním rúk. Počas prevedenia cviku sa sústreďte na extenziu tricepsového svalstva. Pre zvýšenie záťaže počas cviku si môžete na stehná položiť závažia (kotúče).

Tlaky jednoručnej činky v sede spoza hlavy

Posaďte sa na rovnú lavičku. Nohy máte rozkročené na šírku ramien a chrbát vystretý. Uchopte obojruč jednoručnú činku z jednej vnútornej strany kotúča. Zodvihnite činku priamo nad hlavu rukami tak, že lakte rúk smerujú do strán. Z východzej pozície spúšťajte činku za hlavu tak, že pohyb nastáva len v lakťoch. Keď je činka vo výške krku dvíhajte záťaž naspať. Počas prevedenia cviku sa pozeráte pred seba a dbajte na to, aby ste mali vystretý chrbát.
Tlaky veľkej činky úzkym úchopom

Lahnite si na 45 stupňov naklonenú lavičku (Bench press). Nohy máte rozkročené na šírku ramien kvôli stabilite počas prevedenia cviku. Zodvihnite činku zo stojana nadhmatom úzkym úchopom kolmo nad telo. Záťaž pomaly spúšťajte smerom k hrudníku tak, že lakte sa ohýnajú kolmo dole popri tele. V konečnej fáze pohybu sa jemne dotknite činkou hrudníka a záťaž vystieraním rúk tlačte naspať do východzej pozícii. Počas prevedenia cviku sa sústreďte na extenziu tricepsov